Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zmarł lek. med. Mieczysław Siudziński

Zmarł lek. med. Mieczysław Siudziński

Zmarł lek. med. Mieczysław Siudziński

Z żalem informujemy, że w nocy 13 września 2016 r. zmarł lek. med. Mieczysław Siudziński, Prezes Związku Dąbrowiaków, którego praca zawodowa i działania na rzecz popularyzacji historii lokalnej odegrały ważną rolę w naszej społeczności. 

Mieczysław Siudziński urodził się 10 lutego 1931 r. w Dąbrowie Tarnowskiej. Był znanym i szanowanym lekarzem, przez wiele lat związanym z Samodzielnym Gminnym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej. W 1954 r. zawarł związek małżeński z Reginą Cieślikowską, w którym wspólnie spędzili 62 lata. Wielkim uznaniem cieszyła się publiczna i społeczna działalność pana doktora, w tym prace w Radzie Miasta i Gminy pierwszej kadencji w latach 1990 – 1994 oraz jako członka Zarządu Miasta i Gminy. Od 1994 r. oprócz pracy zawodowej pełnił funkcję Prezesa Związku Dąbrowiaków.

1 listopada 1994 r. po raz pierwszy zorganizował kwestę na odnowę zabytkowych nagrobków i pomników na Cmentarzu Parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej. Była to jedna z cenniejszych inicjatyw społecznych na terenie naszego miasta, kontynuowana przez Związek Dąbrowiaków przez kolejne lata. Pan Mieczysław Siudziński wraz z innymi członkami Związku Dąbrowiaków otoczył troską także inne miejsca pamięci, aktywnie uczestnicząc w renowacji m.in. Cmentarza Żołnierzy z I Wojny Światowej.

Był pasjonatem historii i strażnikiem pamięci o Dąbrowie Tarnowskiej oraz posiadaczem wielu pamiątek związanych z Powiślem Dąbrowskim, które chętnie udostępniał zainteresowanym, w tym również gminnym placówkom.

Lek. med. Mieczysław Siudziński był ważną postacią w życiu dąbrowskiej społeczności i całokształt jego działalności zawodowej oraz społecznej pozostanie w pamięci dąbrowian.
________________________________________
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się modlitwą różańcową
w Kaplicy Cmentarnej w Dąbrowie Tarnowskiej
w piątek 16 września 2016 r. o godz. 13:00,
po czym MSZA ŚWIĘTA POGRZEBOWA
za spokój Duszy Ś. P. Mieczysława Siudzińskiego
zostania odprawiona o godz. 14:00 w Kaplicy Cmentarnej w Dąbrowie Tarnowskiej
________________________________________


Małżonce, Rodzinie, przyjaciołom i znajomym
ŚP. Mieczysława Siudzińskiego
składamy wyrazy najgłębszego współczucia

 

Żródło:UM w Dąbrowie Tarnowswkiej

Z żalem informujemy, że w nocy 13 września 2016 r. zmarł lek. med. Mieczysław Siudziński, Prezes Związku Dąbrowiaków, którego praca zawodowa i działania na rzecz popularyzacji historii lokalnej odegrały ważną rolę w naszej społeczności.  Mieczysław Siudziński urodził się 10 lutego 1931 r. w Dąbrowie Tarnowskiej. Był znanym i szanowanym lekarzem, przez wiele lat związanym z Samodzielnym Gminnym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej. W 1954 r. zawarł związek małżeński z Reginą Cieślikowską, w którym wspólnie spędzili 62 lata. Wielkim uznaniem cieszyła się publiczna i społeczna działalność pana doktora, w tym prace w Radzie Miasta i Gminy pierwszej kadencji w latach 1990 – 1994 oraz jako członka Zarządu Miasta i Gminy. Od 1994 r. oprócz pracy zawodowej pełnił funkcję Prezesa Związku Dąbrowiaków. 1 listopada 1994 r. po raz pierwszy zorganizował kwestę na odnowę zabytkowych nagrobków i pomników na Cmentarzu Parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej. Była to jedna z cenniejszych inicjatyw społecznych na terenie naszego miasta, kontynuowana przez Związek Dąbrowiaków przez kolejne lata. Pan Mieczysław Siudziński wraz z innymi członkami Związku Dąbrowiaków otoczył troską także inne miejsca pamięci, aktywnie uczestnicząc w renowacji m.in. Cmentarza Żołnierzy z I Wojny Światowej. Był pasjonatem historii i strażnikiem pamięci o Dąbrowie Tarnowskiej oraz posiadaczem wielu pamiątek związanych z Powiślem Dąbrowskim, które chętnie udostępniał zainteresowanym, w tym również gminnym placówkom. Lek. med. Mieczysław Siudziński był ważną postacią w życiu dąbrowskiej społeczności i całokształt jego działalności zawodowej oraz społecznej pozostanie w pamięci dąbrowian.________________________________________Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się modlitwą różańcowąw Kaplicy Cmentarnej w Dąbrowie Tarnowskiejw piątek 16 września 2016 r. o godz. 13:00,po czym MSZA ŚWIĘTA POGRZEBOWAza spokój Duszy Ś. P. Mieczysława Siudzińskiegozostania odprawiona o godz. 14:00 w Kaplicy Cmentarnej w Dąbrowie Tarnowskiej________________________________________ Małżonce, Rodzinie, przyjaciołom i znajomymŚP. Mieczysława Siudzińskiegoskładamy wyrazy najgłębszego współczucia   Żródło:UM w Dąbrowie Tarnowswkiej