Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zmiana terminów rejestracji pojazdów oraz obowiązku zgłoszenia zbycia i nabycia

Zmiana terminów rejestracji pojazdów oraz obowiązku zgłoszenia zbycia i nabycia

Zmiana terminów rejestracji pojazdów oraz obowiązku zgłoszenia zbycia i nabycia

Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej uprzejmie informuje, że w związku z Rozporządzeniem Ministra zdrowia z dnia 14 czerwca 2023 roku (Dz.U. z 2023r., poz. 1118) w sprawie odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego z dniem 1 lipca 2023 roku zmianie ulegają terminy dot. obowiązku rejestracji pojazdu oraz zgłoszenia zbycia i nabycia.

Zgodnie z art. 71 ust. 7 ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2021r., poz. 450 z późn. zm.) Właściciel pojazdu, niebędącego nowym pojazdem, sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej jest obowiązany zarejestrować pojazd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w terminie 30 dni od dnia jego sprowadzenia.

Ponadto przypominamy, że zgodnie z art. 78 ust.2 pkt.1, osoba która nabyła lub zbyła pojazd zarejestrowany na terytorium RP, jest zobowiązana zawiadomić starostę o tym fakcie w terminie nie przekraczającym 30 dni od jego nabycia lub zbycia.

Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej uprzejmie informuje, że w związku z Rozporządzeniem Ministra zdrowia z dnia 14 czerwca 2023 roku (Dz.U. z 2023r., poz. 1118) w sprawie odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego z dniem 1 lipca 2023 roku zmianie ulegają terminy dot. obowiązku rejestracji pojazdu oraz zgłoszenia zbycia i nabycia. Zgodnie z art. 71 ust. 7 ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2021r., poz. 450 z późn. zm.) Właściciel pojazdu, niebędącego nowym pojazdem, sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej jest obowiązany zarejestrować pojazd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w terminie 30 dni od dnia jego sprowadzenia. Ponadto przypominamy, że zgodnie z art. 78 ust.2 pkt.1, osoba która nabyła lub zbyła pojazd zarejestrowany na terytorium RP, jest zobowiązana zawiadomić starostę o tym fakcie w terminie nie przekraczającym 30 dni od jego nabycia lub zbycia.