1. Zmiany w obsłudze numeru alarmowego 998

Zmiany w obsłudze numeru alarmowego 998

Od 22 kwietnia 2021 roku mieszkańcy powiatu dąbrowskiego, dzwoniąc na numer 998, usłyszą komunikat: „Numer alarmowy 112, proszę czekać na zgłoszenie się operatora”. Zgodnie z ustawą o systemie powiadamiania ratunkowego, odbiór zgłoszeń wpływających na numer alarmowy 998 docelowo odbywać się będzie w centrach powiadamiania ratunkowego (CPR). Zmiany, które wprowadzane są w całym kraju, to kolejne usprawnienie systemu powiadamiania ratunkowego. Numer 998 będzie dalej funkcjonował, jednak każdy, kto zadzwoni na ten numer nie dodzwoni się już bezpośrednio do Państwowej Straży Pożarnej jak dotychczas, tylko do dyspozytora CPR, który zakwalifikuje zdarzenie do odpowiednich służb i przekaże do PSP jeśli charakter zdarzenia będzie tego wymagał. W przypadku potrzeby bezpośredniego kontaktu ze służbą dyżurną Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży w Dąbrowie Tarnowskiej, należy dzwonić pod numer  telefonu: 47 831 46 13 lub 47 831 46 14, kom. 534 961 399.