Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zmniejszamy bariery architektoniczne dla niepełnosprawnych

Zmniejszamy bariery architektoniczne dla niepełnosprawnych

Zmniejszamy bariery architektoniczne dla niepełnosprawnych

Powiat Dąbrowski otrzymał 299.396 zł na realizację projektów w zakresie likwidacji barier architektonicznych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

O taką dotację ubiegało się kilka instytucji z naszego terenu i udało się. W ramach tych środków Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej Prowincji Tarnowskiej otrzymało dotację na likwidację barier architektonicznych w budynku Przedszkola Niepublicznego „Ochronka” im. Jana Pawła II.

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń” w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymało dotację na zakup autobusu do przewozu osób niepełnosprawnych będących uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy.

Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał dotację na poprawę funkcjonalności dla osób niepełnosprawnych w pawilonie głównym szpitala.

Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymało dotację na likwidację barier architektonicznych w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się
w obrębie budynku.

Celem strategicznym programu jest wyrównanie szans osób niepełnosprawnych, zamieszkujących regiony słabo rozwinięte gospodarczo i społecznie w dostępie do rehabilitacji zawodowej i społecznej. 

Powiat Dąbrowski otrzymał 299.396 zł na realizację projektów w zakresie likwidacji barier architektonicznych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. O taką dotację ubiegało się kilka instytucji z naszego terenu i udało się. W ramach tych środków Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej Prowincji Tarnowskiej otrzymało dotację na likwidację barier architektonicznych w budynku Przedszkola Niepublicznego „Ochronka” im. Jana Pawła II. Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń” w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymało dotację na zakup autobusu do przewozu osób niepełnosprawnych będących uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy. Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał dotację na poprawę funkcjonalności dla osób niepełnosprawnych w pawilonie głównym szpitala. Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymało dotację na likwidację barier architektonicznych w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się w obrębie budynku. Celem strategicznym programu jest wyrównanie szans osób niepełnosprawnych, zamieszkujących regiony słabo rozwinięte gospodarczo i społecznie w dostępie do rehabilitacji zawodowej i społecznej.