Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zmodernizowano Oddział Ginekologiczno-Położniczy

Zmodernizowano Oddział Ginekologiczno-Położniczy

Zmodernizowano Oddział Ginekologiczno-Położniczy

W dniu dzisiejszym, tj. 22 lutego 2016 roku, w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej uroczyście poświęcono i oddano do użytku zmodernizowany Oddział Ginekologiczno-Położniczy. W odnowienie i remont dąbrowskiej porodówki Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska zainwestowało ponad 600 tys. zł.

W uroczystości udział wzięli m.in.: Marek Kopia Wicestarosta Dąbrowski, Krzysztof Kaczmarski Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Andrzej Gorzkowicz Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin, Łukasz Węgrzyn Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej, Tomasz Olszówka Prezes Zarządu Centrum Zdrowia Tuchów i Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska oraz Grzegorz Jurczak Wiceprezes Zarządu, Stanisław Początek Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej, Stanisław Świętek Dyrektor Samodzielnego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej, lek. med. Piotr Kras Ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Dąbrowie Tarnowskiej, lek. med. Maria Dyrkacz Ordynator Oddziału Neonatologicznego, ks. Zbigniew Szewczyk kapelan szpitala powiatowego, zespół lekarski oddziału, pielęgniarki, położne oraz media.

files/aktualnosci/2016/02_Luty/22_Zmodernizowany_Oddzial_Ginekologiczno_Polozniczy_w_Dabrowie_Tarnowskiej/a009.jpg

Rozpoczynając spotkanie przedstawiciele Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska omówili przeprowadzone inwestycje, zmiany oraz usługi z jakich mogą korzystać pacjentki na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym oraz Neonatologicznym. Podziękowali również władzom samorządu powiatu dąbrowskiego oraz dyrekcji szpitala za bardzo dobrą współpracę.


files/aktualnosci/2016/02_Luty/22_Zmodernizowany_Oddzial_Ginekologiczno_Polozniczy_w_Dabrowie_Tarnowskiej/a016.jpg

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali m.in.: Marek Kopia Wicestarosta Dąbrowski, Tomasz Olszówka Prezes Zarządu Centrum Zdrowia Tuchów i Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska, Grzegorz Jurczak Wiceprezes oraz Łukasz Węgrzyn Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej.

files/aktualnosci/2016/02_Luty/22_Zmodernizowany_Oddzial_Ginekologiczno_Polozniczy_w_Dabrowie_Tarnowskiej/a020.jpg

Poświęcenia oddziałów dokonał ks. Zbigniew Szewczyk kapelan szpitala powiatowego.

Pacjentki korzystające z usług dąbrowskiej porodówki mają teraz do dyspozycji wyremontowane, kameralne pokoje z osobną łazienką i kącikiem pielęgnacyjnym.

files/aktualnosci/2016/02_Luty/22_Zmodernizowany_Oddzial_Ginekologiczno_Polozniczy_w_Dabrowie_Tarnowskiej/a063.jpg

Oddziały wyposażone są w nowoczesny sprzęt niezbędny do zapewnienia bezpieczeństwa zarówno mamom, jak i noworodkom. Pacjentki mogą korzystać z wielu dodatkowych usług (np. znieczulane porody, wybór pozycji porodu). W niedalekiej przyszłości każda młoda mama przy łóżku będzie miała tablet z dostępem do Internetu.

files/aktualnosci/2016/02_Luty/22_Zmodernizowany_Oddzial_Ginekologiczno_Polozniczy_w_Dabrowie_Tarnowskiej/a065.jpg

Dziś także rozpoczął się Tydzień Drzwi Otwartych w Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska. Do 26 lutego można oglądać zmodernizowane Oddziały Położniczy i Neonatologii Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska. Konsultacje z personelem i prezentacje sal odbywają się od godziny 10.00 do 17.00. Natomiast do godziny 15.00 można również korzystać z porad laktacyjnych.

Od 15 lutego br. w Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska odbywają się również zajęcia Szkoły Rodzenia. Chociaż nie brakuje na nich wykładów teoretycznych nacisk położony jest na dyskusje i ćwiczenia praktyczne. Omawiany jest także okres połogu i rola bliskiej osoby przy samym porodzie. Kurs składa się z sześciu dwugodzinnych spotkań.

MS/DJ

W dniu dzisiejszym, tj. 22 lutego 2016 roku, w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej uroczyście poświęcono i oddano do użytku zmodernizowany Oddział Ginekologiczno-Położniczy. W odnowienie i remont dąbrowskiej porodówki Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska zainwestowało ponad 600 tys. zł. W uroczystości udział wzięli m.in.: Marek Kopia Wicestarosta Dąbrowski, Krzysztof Kaczmarski Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Andrzej Gorzkowicz Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin, Łukasz Węgrzyn Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej, Tomasz Olszówka Prezes Zarządu Centrum Zdrowia Tuchów i Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska oraz Grzegorz Jurczak Wiceprezes Zarządu, Stanisław Początek Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej, Stanisław Świętek Dyrektor Samodzielnego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej, lek. med. Piotr Kras Ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Dąbrowie Tarnowskiej, lek. med. Maria Dyrkacz Ordynator Oddziału Neonatologicznego, ks. Zbigniew Szewczyk kapelan szpitala powiatowego, zespół lekarski oddziału, pielęgniarki, położne oraz media. Rozpoczynając spotkanie przedstawiciele Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska omówili przeprowadzone inwestycje, zmiany oraz usługi z jakich mogą korzystać pacjentki na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym oraz Neonatologicznym. Podziękowali również władzom samorządu powiatu dąbrowskiego oraz dyrekcji szpitala za bardzo dobrą współpracę. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali m.in.: Marek Kopia Wicestarosta Dąbrowski, Tomasz Olszówka Prezes Zarządu Centrum Zdrowia Tuchów i Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska, Grzegorz Jurczak Wiceprezes oraz Łukasz Węgrzyn Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Poświęcenia oddziałów dokonał ks. Zbigniew Szewczyk kapelan szpitala powiatowego. Pacjentki korzystające z usług dąbrowskiej porodówki mają teraz do dyspozycji wyremontowane, kameralne pokoje z osobną łazienką i kącikiem pielęgnacyjnym. Oddziały wyposażone są w nowoczesny sprzęt niezbędny do zapewnienia bezpieczeństwa zarówno mamom, jak i noworodkom. Pacjentki mogą korzystać z wielu dodatkowych usług (np. znieczulane porody, wybór pozycji porodu). W niedalekiej przyszłości każda młoda mama przy łóżku będzie miała tablet z dostępem do Internetu. Dziś także rozpoczął się Tydzień Drzwi Otwartych w Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska. Do 26 lutego można oglądać zmodernizowane Oddziały Położniczy i Neonatologii Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska. Konsultacje z personelem i prezentacje sal odbywają się od godziny 10.00 do 17.00. Natomiast do godziny 15.00 można również korzystać z porad laktacyjnych. Od 15 lutego br. w Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska odbywają się również zajęcia Szkoły Rodzenia. Chociaż nie brakuje na nich wykładów teoretycznych nacisk położony jest na dyskusje i ćwiczenia praktyczne. Omawiany jest także okres połogu i rola bliskiej osoby przy samym porodzie. Kurs składa się z sześciu dwugodzinnych spotkań. MS/DJ