Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Znamy laureatów powiatowych eliminacji Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Znamy laureatów powiatowych eliminacji Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Znamy laureatów powiatowych eliminacji Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W powiecie dąbrowskim odbyły się już eliminacje XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy, a także swoich umiejętności praktycznych.

Uczniowie szkół podstawowych rozwiązywali test z przepisów ruchu drogowego i przystąpili do udzielania pierwszej pomocy. Oceniali ich policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej oraz ratownicy medyczni z Pogotowia Ratunkowego w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Finał w tej kategorii odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej.

W klasyfikacji I grupy wiekowej (klasy III-V) zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Nieczajnej Górnej, II zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, a III miejsce Szkoła Podstawowa w Luszowicach.

W II grupie wiekowej (klasy VI-VIII) I miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, II miejsce Szkoła Podstawowa w Szczucinie, natomiast III miejsce Szkoła Podstawowa w Gręboszowie.

Puchary i nagrody rzeczowe laureatom wręczali Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Zastępca Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Ryczek, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej mł. insp. dr Bogumił Jedynak oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika Anna Fido.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych przystąpili do rywalizacji w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie. Oprócz testu wiedzy musieli wykazać się jazdą sprawnościową samochodem z talerzem stewarda (z piłką tenisową), a także motorowerem po wyznaczonym torze przeszkód.

I miejsce zajęła drużyna z Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie, II miejsce również drużyna z tej szkoły, natomiast III reprezentacja Zespołu Szkół im. Władysława S. Reymonta w Brniu.

Młodzież odebrała nagrody z rąk Zastępcy Burmistrza Szczucina Tomasza Bełzowskiego, Sekretarz Powiatu Dąbrowskiego Anny Mikos, Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie Magdaleny Mach – Surowiec oraz Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej kom. Jacka Wójcika.

Nagrody zostały ufundowane między innymi przez Powiatową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Dąbrowie Tarnowskiej, której jednym z zadań jest promowanie i upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o bezpieczeństwie, a także Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej.

W powiecie dąbrowskim odbyły się już eliminacje XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy, a także swoich umiejętności praktycznych. Uczniowie szkół podstawowych rozwiązywali test z przepisów ruchu drogowego i przystąpili do udzielania pierwszej pomocy. Oceniali ich policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej oraz ratownicy medyczni z Pogotowia Ratunkowego w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Finał w tej kategorii odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej. W klasyfikacji I grupy wiekowej (klasy III-V) zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Nieczajnej Górnej, II zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, a III miejsce Szkoła Podstawowa w Luszowicach. W II grupie wiekowej (klasy VI-VIII) I miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, II miejsce Szkoła Podstawowa w Szczucinie, natomiast III miejsce Szkoła Podstawowa w Gręboszowie. Puchary i nagrody rzeczowe laureatom wręczali Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Zastępca Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Ryczek, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej mł. insp. dr Bogumił Jedynak oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika Anna Fido. fot. KPP w Dąbrowie Tarnowskiej Uczniowie szkół ponadpodstawowych przystąpili do rywalizacji w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie. Oprócz testu wiedzy musieli wykazać się jazdą sprawnościową samochodem z talerzem stewarda (z piłką tenisową), a także motorowerem po wyznaczonym torze przeszkód. I miejsce zajęła drużyna z Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie, II miejsce również drużyna z tej szkoły, natomiast III reprezentacja Zespołu Szkół im. Władysława S. Reymonta w Brniu. Młodzież odebrała nagrody z rąk Zastępcy Burmistrza Szczucina Tomasza Bełzowskiego, Sekretarz Powiatu Dąbrowskiego Anny Mikos, Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie Magdaleny Mach – Surowiec oraz Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej kom. Jacka Wójcika. Nagrody zostały ufundowane między innymi przez Powiatową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Dąbrowie Tarnowskiej, której jednym z zadań jest promowanie i upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o bezpieczeństwie, a także Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej. fot. KPP w Dąbrowie Tarnowskiej