Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zniknie oddział zakaźny

Zniknie oddział zakaźny

Zniknie oddział zakaźny

Jedyny w regionie tarnowskim oddział zakaźny zagrożony. Sanepid po kontroli wezwał do usunięcia nieprawidłowości w Szpitalu Rejonowym w Dąbrowie Tarnowskiej. By to zrobić trzeba jednak wykonać remont za 900 tysięcy złotych, a na to nie stać starostwa prowadzącego szpital – informuje ordynator oddziału dr Zbigniew Martyka (na zdjęciu). 

Sanepid wyznaczył termin do końca czerwca na usunięcie nieprawidłowości. Dotyczą one głównie kwestii technicznych – tłumaczy Grażyna Dudajek – powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Tarnowskiej. 
Już teraz jest sporo problemów z hospitalizacją wszystkich chorych. Liczbę łóżek zredukowano bowiem ze stu do dwudziestu jeden, dlatego część chorych trzeba wozić sto kilometrów do Krakowa – dodaje ordynator. Pieniędzy na remont władze zamierzają poszukiwać między innymi w budżecie województwa. Gdyby to się nie udało region straci oddział zakaźny na rzecz umacniającego się w metropolitarnej funkcji Krakowa. 

Źródło: Radio MAKS

Jedyny w regionie tarnowskim oddział zakaźny zagrożony. Sanepid po kontroli wezwał do usunięcia nieprawidłowości w Szpitalu Rejonowym w Dąbrowie Tarnowskiej. By to zrobić trzeba jednak wykonać remont za 900 tysięcy złotych, a na to nie stać starostwa prowadzącego szpital – informuje ordynator oddziału dr Zbigniew Martyka (na zdjęciu).  Sanepid wyznaczył termin do końca czerwca na usunięcie nieprawidłowości. Dotyczą one głównie kwestii technicznych – tłumaczy Grażyna Dudajek – powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Tarnowskiej.  Już teraz jest sporo problemów z hospitalizacją wszystkich chorych. Liczbę łóżek zredukowano bowiem ze stu do dwudziestu jeden, dlatego część chorych trzeba wozić sto kilometrów do Krakowa – dodaje ordynator. Pieniędzy na remont władze zamierzają poszukiwać między innymi w budżecie województwa. Gdyby to się nie udało region straci oddział zakaźny na rzecz umacniającego się w metropolitarnej funkcji Krakowa.  Źródło: Radio MAKS