Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. ZSP Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej uczestniczył w Paradzie Schumana

ZSP Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej uczestniczył w Paradzie Schumana

ZSP Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej uczestniczył w Paradzie Schumana

Za propagowanie idei Zjednoczonej Europy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej został wyróżniony przez Polską Fundację imienia Roberta Szumana w postaci zaproszenia na Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich w Warszawie w dniach 11-13 maja. Szkołę reprezentowali Ewa Wężowicz z kl. I LOh i Pan Jerzy Stelmach. Uczestnicy spotkania mieli okazję wymiany poglądów na temat różnych form działalności w ramach SKE, brali udział w warsztatach szkoleniowych, wysłuchali prelekcji w siedzibie Biura Informacji Parlamentu Europejskiego oraz gościli w siedzibie firmy Daimler-Chrysler.

Kulminacyjnym wydarzeniem Zjazdu był udział w Paradzie Szumana -radosnej manifestacji poparcia jedności w Europie w 50 rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich. Na Placu Bankowym powitała uczestników pochodu Hanna Gronkiewicz –Waltz. Towarzyszyli jej min. Danuta Hübner, Róża Thun , Tadeusz Mazowiecki oraz Jan Kułakowski. Byli z nami również przedstawiciele świata polityki, kultury i mediów. W trakcie Parady wręczono Polską Nagrodę Europejską – otrzymał ją Leszek Balcerowicz za odwagę i konsekwencję w dążeniu do zbliżenia polskiej gospodarki do standardów Unii Europejskiej. W Miasteczku Europejskim znalazło się wiele atrakcji, a uczestnicy bawili się i uczyli podczas quizów i konkursów. Zwieńczeniem zabawy był koncert Kasi Kowalskiej.

źródło: ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

Za propagowanie idei Zjednoczonej Europy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej został wyróżniony przez Polską Fundację imienia Roberta Szumana w postaci zaproszenia na Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich w Warszawie w dniach 11-13 maja. Szkołę reprezentowali Ewa Wężowicz z kl. I LOh i Pan Jerzy Stelmach. Uczestnicy spotkania mieli okazję wymiany poglądów na temat różnych form działalności w ramach SKE, brali udział w warsztatach szkoleniowych, wysłuchali prelekcji w siedzibie Biura Informacji Parlamentu Europejskiego oraz gościli w siedzibie firmy Daimler-Chrysler. Kulminacyjnym wydarzeniem Zjazdu był udział w Paradzie Szumana -radosnej manifestacji poparcia jedności w Europie w 50 rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich. Na Placu Bankowym powitała uczestników pochodu Hanna Gronkiewicz –Waltz. Towarzyszyli jej min. Danuta Hübner, Róża Thun , Tadeusz Mazowiecki oraz Jan Kułakowski. Byli z nami również przedstawiciele świata polityki, kultury i mediów. W trakcie Parady wręczono Polską Nagrodę Europejską – otrzymał ją Leszek Balcerowicz za odwagę i konsekwencję w dążeniu do zbliżenia polskiej gospodarki do standardów Unii Europejskiej. W Miasteczku Europejskim znalazło się wiele atrakcji, a uczestnicy bawili się i uczyli podczas quizów i konkursów. Zwieńczeniem zabawy był koncert Kasi Kowalskiej. źródło: ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej