Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zwolnienia w dąbrowskim szpitalu

Zwolnienia w dąbrowskim szpitalu

Zwolnienia w dąbrowskim szpitalu

W dąbrowskim szpitalu powiatowym, przeżywającym bardzo poważne kłopoty finansowe wdrażany jest oszczędnościowy program restrukturyzacyjny. Jednym z jego założeń jest odejście z pracy ponad 30 pracowników, w tym pielęgniarek, lekarzy, salowych i pracowników administracyjnych.

„Jeśli nie wprowadzimy programu ciągłość pracy szpitala będzie zagrożona" – przekonuje starosta powiatu dąbrowskiego Krzysztof Kaczmarski. Bilans szpitala za ubiegły rok nie pozostawia złudzeń co do jego kondycji. Zadłużenie wynosi już bowiem ponad 7 i pół miliona złotych. Zdaniem starosty jedynym ratunkiem jest zaciągnięcie kolejnego kredytu. Dąbrowski szpital rocznie przyjmuje ponad 12 tysięcy pacjentów. Pracuje w nim 550 osób.

Źródło: Radio MAKS

W dąbrowskim szpitalu powiatowym, przeżywającym bardzo poważne kłopoty finansowe wdrażany jest oszczędnościowy program restrukturyzacyjny. Jednym z jego założeń jest odejście z pracy ponad 30 pracowników, w tym pielęgniarek, lekarzy, salowych i pracowników administracyjnych. „Jeśli nie wprowadzimy programu ciągłość pracy szpitala będzie zagrożona" – przekonuje starosta powiatu dąbrowskiego Krzysztof Kaczmarski. Bilans szpitala za ubiegły rok nie pozostawia złudzeń co do jego kondycji. Zadłużenie wynosi już bowiem ponad 7 i pół miliona złotych. Zdaniem starosty jedynym ratunkiem jest zaciągnięcie kolejnego kredytu. Dąbrowski szpital rocznie przyjmuje ponad 12 tysięcy pacjentów. Pracuje w nim 550 osób. Źródło: Radio MAKS