Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zygmunt Zimowski, biskup radomski w Warszawie? - Metropolita z Powiśla

Zygmunt Zimowski, biskup radomski w Warszawie? - Metropolita z Powiśla

Zygmunt Zimowski, biskup radomski w Warszawie? - Metropolita z Powiśla

Czy Zygmunt Zimowski, biskup radomski, urodzony w Kupieninie na Powiślu Dąbrowskim, będzie nowym metropolitą warszawskim? Zdaniem wielu tarnowskich duchownych to całkiem realny scenariusz.

Jak podały wczoraj światowe media, biskup Zygmunt Zimowski oraz przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup Józef Michalik spotkali się z papieżem Benedyktem XVI. Watykaniści podejrzewają, że tematem rozmów mogło być objęcie przez ordynariusza radomskiego posługi biskupiej w Warszawie. Biskup Zimowski zna się z papieżem z czasów, kiedy kardynał Joseph Ratzinger był przewodniczącym Kongregacji Nauki Wiary. Obaj pracowali w tym gremium. Przypomnijmy, że biskup Zygmunt Zimowski pochodzi z naszego regionu. Urodził się w kwietniu 1949 roku w Kupieninie, w gminie Mędrzechów. Jest absolwentem ogólniaka w Dąbrowie Tarnowskiej. W 1967 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po studiach pracował jako wikariusz w parafii w Starym Sączu, po studiach w Niemczech rozpoczął pracę w Kongregacji Nauki Wiary w Stolicy Apostolskiej. Jest Kapelanem Jego Świątobliwości, oraz Prałatem Honorowym. Jest autorem kilku książek, wielu artykułów naukowych, wykładów i rekolekcji wielkopostnych. W 2002 roku papież Jan Paweł II mianował go biskupem radomskim. Święcenia biskupie otrzymał z rąk kardynała Josepha Ratzingera, prefekta kongregacji Nauki Wiary. (MIR)

Źródło: Dziennik Polski

Czy Zygmunt Zimowski, biskup radomski, urodzony w Kupieninie na Powiślu Dąbrowskim, będzie nowym metropolitą warszawskim? Zdaniem wielu tarnowskich duchownych to całkiem realny scenariusz. Jak podały wczoraj światowe media, biskup Zygmunt Zimowski oraz przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup Józef Michalik spotkali się z papieżem Benedyktem XVI. Watykaniści podejrzewają, że tematem rozmów mogło być objęcie przez ordynariusza radomskiego posługi biskupiej w Warszawie. Biskup Zimowski zna się z papieżem z czasów, kiedy kardynał Joseph Ratzinger był przewodniczącym Kongregacji Nauki Wiary. Obaj pracowali w tym gremium. Przypomnijmy, że biskup Zygmunt Zimowski pochodzi z naszego regionu. Urodził się w kwietniu 1949 roku w Kupieninie, w gminie Mędrzechów. Jest absolwentem ogólniaka w Dąbrowie Tarnowskiej. W 1967 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po studiach pracował jako wikariusz w parafii w Starym Sączu, po studiach w Niemczech rozpoczął pracę w Kongregacji Nauki Wiary w Stolicy Apostolskiej. Jest Kapelanem Jego Świątobliwości, oraz Prałatem Honorowym. Jest autorem kilku książek, wielu artykułów naukowych, wykładów i rekolekcji wielkopostnych. W 2002 roku papież Jan Paweł II mianował go biskupem radomskim. Święcenia biskupie otrzymał z rąk kardynała Josepha Ratzingera, prefekta kongregacji Nauki Wiary. (MIR) Źródło: Dziennik Polski