Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony

Agroturystyka

Agroturystyka to już nie tylko moda ale coraz ważniejsza dziedzina dla przyszłości wsi i zdrowia miast. Jej rozwój daje nowe szanse dla sektora usług, nowe miejsca pracy, przyszłość w nowoczesnej Europie. Terenem turystyki i wypoczynku może być każda przestrzeń niezagrożona ekologicznie. Dla ludzi, którzy decydują się spędzić urlop na wsi, najważniejsze są nie tyko wygody lecz inne wartości. Chcą oni poznać teren swego wypoczynku, jego mieszkańców, sposób ich życia, obyczaje i kulturę. Nie obawiajmy się, że na świadczenie tych usług potrzebne będą duże i kosztowne inwestycje. Bardziej niż inwestycje w świadczeniu usług agroturystycznych znaczenie mają inne wartości jak kultura osobista, uprzejmość i życzliwość, uśmiech, gościnność, otwartość i rozmowność.

Gospodarstwa agroturystyczne Powiatu Dąbrowskiego oferują domy położone w pobliżu lasu, otoczone ogrodem i sadem. Do wynajęcia są również pokoje dwuosobowe (z możliwością dostawienia dodatkowych łóżek), wyposażona kuchnia, spiżarnia oraz łazienka. Dla gości przyjeżdżających własnym samochodem - miejsce do parkowania na terenie posesji. Istnieje możliwość skorzystania z całodziennego lub częściowego wyżywienia (potrawy domowe, regionalne, dania dietetyczne) bądź zakupu produktów w gospodarstwach (mleko kozie, jaja, nabiał, jarzyny).
Do dyspozycji wczasowiczów: rowery, sprzęt pływający, sprzęt plażowy, teren do leżakowania w cieniu drzew,kącik wypoczynkowy w ogrodzie, miejsce na ognisko, plac zabaw dla dzieci, dostępny grill. Na życzenie gości gospodarze zorganizują przejażdżkę konną, wycieczki rowerowe, spotkanie z miejscowym poetą i rzeźbiarzem, ognisko, pokażą dokąd wybrać się na jagody i grzyby, gdzie najlepiej zbierać zioła. Chętni mogą skorzystać z nauki gry na organach, zagrać w bilard. Propozycja skierowana jest do osób lubiących aktywny wypoczynek. Ośrodek Jeździecki zapewnia możliwość nauki jazdy konnej od podstaw, organizowane są również jazdy w terenie, kilkudniowe rajdy konne i przejażdżki bryczką (w zimie saniami). Po wcześniejszym uzgodnieniu można zabrać ze sobą psa lub kota. Ciekawa okolica, świeże powietrze, śpiew ptaków, zapachy łąki lasów pozostawią niezatarte wspomnienia.

Gospodarstwa Agroturystyczne:

Bernadeta Świętek

Lubiczko, Gręboszów 73
33-260 Gręboszów
tel. 14 644 64 97

„Pod sosną"

Marcin Kapłon
Dąbrówka Gorzycka 43
33-210 Olesno
Tel. 501 502 714, 604 886 278

Zofia Czerwona

ul. Nowa 41, Żdżary,
33-207 Radgoszcz
Tel. 14 641 43 04

Zuzanna Brzychczy

ul. Jagiellońska 38
33-207 Radgoszcz
Tel. 14 641 43 57

„Gościna u Babci"

Maria i Piotr Krok
33-263 Zalipie 8
Tel. 696 048 175, 606 987 312