Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Turniej tenisa stołowego samorządowców i parlamentarzystów „Złota Rakietka Małopolski” w Oleśnie

Turniej tenisa stołowego samorządowców i parlamentarzystów „Złota Rakietka Małopolski” w Oleśnie

Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, Uczniowski Klub Sportowy przy Szkole Podstawowej w Oleśnie i Stowarzyszenie Ludowych Zespołów Sportowych Gminy Mędrzechów serdecznie zapraszają na Turniej tenisa stołowego samorządowców i parlamentarzystów „Złota Rakietka Małopolski”, który odbędzie się 13 listopada 2021 r. na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Oleśnie.

W turnieju zagrają parlamentarzyści, starostowie, burmistrzowie, wójtowie, a także radni Sejmiku Województwa Małopolskiego, powiatowi i gminni z terenu województwa małopolskiego.

Turniej „Złota Rakietka Małopolski” jest innowacyjnym pomysłem na terenie naszego województwa, który ma na celu zachęcenie mieszkańców do podjęcia aktywności fizycznej (co jest istotne tym bardziej, że aktywność sportowa Małopolan w związku z stanem epidemii spotykała się z licznymi ograniczeniami). Wzbogaci też ofertę sportową regionu i przyczyni się do integracji środowisk samorządowych. Podkreślenia wymaga fakt, iż dotychczas na terenie województwa nie było organizowanego turnieju tenisa kierowanego wyłącznie do samorządowców i parlamentarzystów. Chcemy, aby to właśnie oni swoim przykładem, zachęcili mieszkańców do ruchu i prowadzenia aktywnego stylu życia (zgodnie z powiedzeniem, że "przykład idzie z góry").

Turniej organizowany jest przez w ramach realizacji zadania publicznego Województwa Małopolskiego pod tytułem: Małopolska „na sportowo” świętuje ważne rocznice. Patronat honorowy nad Turniejem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.