Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. XIII Święto Powiśla Dąbrowskiego - Dożynki Powiatowe i Targi Gospodarcze

XIII Święto Powiśla Dąbrowskiego - Dożynki Powiatowe i Targi Gospodarcze

XIII edycja „Święta Powiśla Dąbrowskiego — Dożynek Powiatowych i Targów Gospodarczych” odbędzie się 25 sierpnia 2024 r. w Narożnikach w gminie Radgoszcz.
 
Gospodarzami tego wydarzenia w tym roku są Starosta Dąbrowski, a zarazem Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego Lesław Wieczorek oraz Wójt Gminy Radgoszcz Andrzej Fijał.
 
Jest to największa i jedyna impreza tego typu na naszym terenie, organizowana przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, która pozwala na prezentację tradycyjnych produktów regionalnych produkowanych przez rolników, promuje rękodzielnictwo, lokalny folklor oraz przedsiębiorczość.
 
Gospodarstwa agroturystyczne i koła gospodyń wiejskich przygotowują na tę okazję potrawy regionalne, którymi częstują odwiedzających stoiska i oglądających występy na scenie. Można będzie obejrzeć również wyroby ludowe i prace lokalnych artystów.
Podczas wydarzenia organizowane są również konkursy na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, najciekawsze „ośpiewanie wieńca” oraz najciekawsze stoisko wystawowe firm.
 
Gwiazdą wieczoru będzie Kapela Góralska Ciupaga.
 
Już dziś serdecznie zapraszamy!