Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony

Nieodpłatna pomoc prawna, porady obywatelskie i mediacja są świadczone w ponad 1500 punktach w Polsce – również w Twoim powiecie

Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie

Usługi nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji są całkowicie bezpłatne. System nieodpłatnego poradnictwa jest finansowany przez państwo.

Szanowni Państwo,

kierując się troską i współodpowiedzialnością za zdrowie i życie osób korzystających oraz udzielających świadczeń nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, a także myśląc o bezpieczeństwie pozostałych mieszkańców, z którymi mają kontakt, w związku z ogłoszeniem stanu pandemii i kolejnymi regionami kraju, gdzie potwierdza się zarażenia koronawirusem, wykonując zalecenia Ministerstwa Sprawiedliwości, uprzejmie informuję o zawieszeniu udzielania nieodpłatnych porad prawnych świadczonych osobiście na terenie Powiatu Dąbrowskiego do odwołania.

W związku z tym zarówno punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w Dąbrowie Tarnowskiej jak i w Szczucinie będą od dnia 16 marca 2020r. nieczynne aż do odwołania.

Istnieje możliwość skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej:

  • telefonicznie dzwoniąc na nr telefonu w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej: 14 642 21 93 (nr do umawiania wizyt).
  • Po wybraniu dnia tygodnia, w którym Państwo będziecie chcieli skorzystać z pomocy prawnej, otrzymają Państwo nr telefonu do prawnika dyżurującego w danym dniu pod telefonem.

UWAGA:

Aby uzyskać dostęp do porady prawnej będziecie Państwo zobowiązani podać telefonicznie swoje dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania lub zameldowania oraz nr PESEL.

Jest to wymóg konieczny do uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej zgodnie z art. 4 ust. 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2019r. poz. 294 z późn. zm.).

lub

Prośba o udzielenie nieodpłatnej porady prawnej będzie przekazana prawnikowi dyżurującemu w danym dniu, po udzieleniu porady będzie ona przekazana klientowi zwrotnie.

UWAGA:

Aby uzyskać dostęp do porady prawnej będziecie Państwo zobowiązani wypełnić druk oświadczenia (załącznik do komunikatu) i podać swoje dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania lub zameldowania oraz nr PESEL.

Jest to wymóg konieczny do uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej zgodnie z art. 4 ust. 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2019r. poz. 294 z późn. zm.).